Saulės elektrines gali montuoti tik sertifikuotų inžinierių, elektrikų, statybinininkų komanda, kurie savo patirtimi turi priimti tinkamiausius sprendimus indvividualiam projektui įgyvendinti.
Šiuolaikinė energijos gamyba nepastebimai evoliucionuoja link tvarios, aplinką tausojančios ateities. Viena iš tokių progresyvių technologijų yra saulės elektrinės, kurios tampa vis populiaresnės dėl savo švarių ir efektyvių energijos gamybos savybių. Šiame straipsnyje aptarsime pagrindinius aspektus, kurie svarbūs norint suprasti, kaip veikia saulės elektrinės ir kodėl jos tampa būtinu žingsniu link tvarios energijos ateities.
Saulės elektrinės naudoja saulės šviesą elektros energijos gamybai. Pagrindinis šios technologijos elementas yra fotovoltiniai moduliai, kurie absorbuoja saulės šviesą ir paverčia ją į elektros energiją. Ši energija naudojama tiek vietiniam elektros energijos tiekimui, tiek ir energijos saugojimui.
Kas skiria saulės elektrines nuo kitų energijos šaltinių?
Vienas didžiausių skirtumų tarp saulės elektrinių ir tradicinių elektros gavybos būdų yra žymiai pigesnės elektros sąskaitos. Be abejonės – draugiškumas aplinkai yra lemiantis veiksnys ateitities aplinkosaugai. Saulės elektrinės gamina energiją be jokio išmetamo anglies dvideginio, metano ar kitų dujų, kurie prisideda prie klimato kaitos. Be to, saulės elektrinės yra labai tylios, nes jos veikia be mechaninių judesių, priešingai nei, tarkime, vėjo jėgainės ar hidroelektrinės.
Švari energija: saulės elektrinės energiją gamina neteršdamos aplinkos.
Investuojant į saulės elektrines, ženkliai sumažinamos sąskaitos už sunaudotą elektrosenergiją arba netgi gaunamos pajamos iš perteklinės energijos pardavimo.
Mažesnis priklausomumas nuo tradicinių energijos šaltinių: naudodami saulės energiją, mažinate priklausomybę nuo iškastinio kuro ir kitų ribotų energijos šaltinių.
Deja, saulės elektrinės įrengimas gali būti nemažai finansų reikalaujanti investicija, nors šiuo metu kainos mažėja, o technologijos efektyvumas didėja.
Aplinkos veiksniai: elektrinės efektyvumas gali sumažėti dėl prastų oro sąlygų.